Máš rád/a zvířata a zábavné skákačky? Zkus Transformice!

27. ledna 2013 v 14:15 | Minu |  Recenze
Ahoj všichni,
říkala jsem si, že jako první článek bych Vám sem přihodila takovou malou recenzi hry, která mě velmi potěšila. Jmenuje se Transformice.


Tuhle hru jsem poprvé viděla hrát kamarádku ve škole, a protože mě zaujala jak designem tak i smyslem hry, rozhodla jsem se jí vyzkoušet.

CO JE VLASTNĚ TRANSFORMICE ?
Transformice je internetová hra, kde se stanete myší a spolu s osatními hráči podlehnete honbě za sýrem. V této hře je možnost se zaregistrovat anebo hrát jako host (guest). Vaším úkol je dostat sýr a bezpečně se i se sýrem dopravit do myší díry. V tomto úkolu vám pomůže myší šaman, který má v rukávu různé vychytávky a měl by vám postavit k sýru bezpečnou cestu. Každý se může stát šamanem. Šamana poznáte podle modrých či jinak barevných znaků na těle. Hra je rozdělena do různých "místností", které jsou zde již předinstalovány, nebo které vytvořili sami hráči. Šamana vybírá hra náhodně a proto je dobré obrnit se teorií a pak hurá, zachraňovat myši.

CO MŮŽU JAKO UŽIVATEL VE HŘE OVLIVNIT ?
Každý začíná jako hnědá myš, která nemá žádné oblečení a vaše je pouze jméno, které jste jí dali (uživatelské jméno). Vaši myšku si můžete přizpůsobovat v shopu (obchodě) , kde jí za získané sýry ve hře zakoupíte oblečení. Sýry jsou hlavní platidlem ve hře. Dále se pak myši rozlšují podle titles ("tituly"), které získavají ať už za získaný počet sýrů, hezké oblečení či jiné "úkoly". Například na obrázku dole, uživatel myši přidal brýle, baret šálu a náušnici a tím ji dodal její vlastní nezaměnitelný styl.
NEUMÍM ANGLICKY, MŮŽU TUTO HRU HRÁT?
Tato hra je z francouzské dílny a bohužel výhradně český server ještě není zprovozněn, ale na mezinárodní stránce www.transformice.com je server cs-1, který je oficiálním serverem Čechů, kde potkáte spoustu našich krajanů. Hráči mezi sebou mohou komunikovat v dolní liště a lze nastavit rozhovor s určitým uživatelem k vašemu "klubu" (tribe) nebo ke všem na serveru. Jako výchozí jazyk lze nastavit francouzštinu, angličtinu, turečtinu, němčinu, španělštinu nebo portugalštinu.

POŘÁDAJÍ SE ZDE NĚJAKÉ SVÁTEČNÍ OZVLÁŠTNĚNÍ HRY (HALLOWEEN, VELIKONOCE..) ?
Pokaždé když se blíží nějaký svátek nastane na transformice tzv. event. kde mohou hráči sehnat bonusové oblečení, alternativu výdělku sýrů atd. Příští připravovaný event bude podle mých informací na svátek sv. Valentýna, ale pořád se o tom ještě hráči dohadují.

MUSÍM POŘÁD JEN SBÍRAT SÝRY NEBO JDE I NĚCO JINÉHO?
Existují i tzv. survivor módy, kde se šaman snaží shodit ostatní canony (koule, teré se dají přeskočit nebo vás smetou) a jinými šamanskými vychytávkami. Kdo vydrží až do konce času aniž by ho šaman shodil dostává sýr. Tento mód bere spousta hráčů ať jako odlehčení od normální hry nebo jako alternatvivu pro sběr sýrů. Jako alternativu proto, že zde nemusí spoléhat na schopnosti šamana, ale výhradně na svou šikovnost.

JAK HRU VLASTNĚ OVLÁDÁM?
Ovládá se pomocí myši a klávesnice. Pohyb pomocí šipek či a, s, w, d a šaman ovládá své vychytávky pomocí myši.

SHRNUTÍ

Plusy
+ grafika
+ možnost si hru před registrací vyzkoušet (guest)
+ procvičení cizího jazyka (nebo češtiny Mrkající) při komunikaci s ostatními hráči
+ nové vylepšováky jako mód survivor

Mínusy
- nemožnost mít celou hru v češtině
- hráč musí čekat do načtení další místnosti, pokud se např. spadl nebo má sýr jako jeden z prvních (tato možnost se dá vyloučit pokud přejde v dolní liště na jiný server, takže to ani zas takový mínus není)

MÉ HODNOCENÍ
Já jsem osobně se hrou spokojená a vřele doporučuji. Doufám jen, že v nejbližší budoucnosti přibyde i možnost češtiny jako výchozího jazyka, protože by to jistě přineslo spoustu spokojených českých hráčů.

Tak co vy? Zkusíte to?
Minu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama