Šipky aneb TT trochu jinak

6. dubna 2013 v 14:58 | Minu |  Téma týdne
Ahoj,
tak je tu další článek na téma týdne. Tentokrát jsou to šipky. Pojala jsem TT ale poněkud jinak. Zaměřila jsem se na psychické šipky. Tak si to užijte, imaginární rebelové :D


Co si maté představit pod pojmem "psychické šipky" ? Psychické útoky. Je pro to spousta jiných označení. Třeba slovní šikana. Většina z nás se s těmito psychickými šipkami někdy setká nebo už setkala. Člověk by si myslel, že "hloupí lidi, kteří se ti posmívají" budou jen v menších městech, kde není tolik příležitostí odlišnost vidět. Ne. Kvůli vzhledu, mluvě nebo třeba postižení se Vám budou posmívat jak v Praze, tak i v New Yorku.

Jak se bránit? Nevím. Štve mě, že se nám ve třídě už podařilo vyřešit rasistické problémy (teď do naší třídy putují Číňani, Vietnamci, Korejci i černoši jako na běžícím páse..), ale když si člověk natupíruje vlasy nebo vezme si červený šátek do vlasů po vzoru pin up girls, je to problém. "Proč máš ten hadr ve vlasech? Protože se to tak nosí. Si divná." Tyhle věci mě přivádí k šílenství a mám chuť pronést něco peprného na adresu příbuzných dotyčného. Ne. Nemůžu se snížit k tomu, co dělají oni.

Ano, přiznávám, poté jsem opravdu propadla stádoismu a ten "hadr" si sundala. Nejsem na to hrdá. Myslela jsem si, že už jsem na to zvyklá. Když procházím obdobím, kdy se se mnou baví jen z nutnosti. Ne. Nemám hroší kůži, nedokážu to. Chce se mi po takových výstupech utéct do koutku, vybrečet se.
A jak takovéhle situace snášíte Vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama